понеділок, 1 квітня 2013 р.

«ФантФест» стартував!


1 квітня стартував Перший літературний конкурс «ФантФест» серед дітей та молоді до 21 року. Змагання серед школярів - авторів фентезі - проходить в рамках V Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі» і триватиме до 14 січня 2014 р. Відкриття конкурсу відбулось в Херсонській обласній бібліотеці для дітей, яка є співорганізатором заходу.

Валерій Кругов зі статуеткою "Рудий Панько" - головним призом "Гоголь-фентезі"

Кожний відвідувач, переступивши поріг бібліотеки в цей день, міг потрапити в  атмосферу Сорочинського ярмарку. Невгамовна Солоха та непередбачуваний Чорт зустрічали гостей під супровід музиків та веселий гамір.
Ідейний натхненник та організатор фестивалю «Гоголь-фентезі» Валерій Кругов презентував збірку, до якої увійшли твори переможців IV Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі», в  якому взяли участь більше 100 авторів з 10 країн. Валерій Кругов оголосив відкриття дитячої секції фестивалю «ФантФест» та додав, що крім статуетки «Рудий Панько», організатори планують  вручити переможцю електронну книгу з текстами найкращих авторів конкурсу.

Презентація збірки "Гоголь-фентезі"

Збірку «Гоголь-фест» також представили поважні гості, вразивши слухачів гоголівською та індивідуальною манерою виконання: Ігор Полевіков – директор музичної школи № 3, Анатолій Сліпіч – директор НВК «Художня школа», Анатолій Марущак – директор ТВО «Скіфія» та Ксенія Келєберда – редактор газети «Джерела».


Дух Сорочинського ярмарку відчувався  у кожному відділі:  бібліотекарі у національних костюмах продавали гостям свій крам – ідеї проектів, заробляли карбованці, пригощали відвідувачів варениками та пирогами. А потім відбувся справжній аукціон, на якому був проданий лот – початок дитячого твору в стилі фентезі, який було створено найкращими читачами на очах у глядачів. Виручені гроші підуть на першу дитячу збірку, до якої увійдуть роботи авторів за результатами конкурсу «ФантФест» 2013-2014. Лот придбала Анна Лісова, директор мережі «Учбова книга».


Бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей в образі

Мирослава Замойська - автор, лауреат "Гоголь-фентезі" 2009 та призер літературного конкурсу "Коронація слова" 2010 радить майбутнім учасникам "ФантФесту" спробувати власні сили: "Раніше я не вірила, що у нас конкурси - справедливі. Але все ж таки в них брала участь. Несподівано для мене, відразу потрапила до 10-ки найкращих авторів і перемогла. Участь у конкурсах - це важливий крок для початківців, для тих, хто мріє стати письменником. Варто пробувати свої сили, щоб дізнатись, чи це і є твоя справа".


Мирослава Замойська на скайп-зв'язку з організатором конкурсу Валерієм Круговим

Умови конкурсу «ФантФест»: конкурс проводиться з 1 квітня 2013 по 14 січня 2014. Термін подання робіт до бібліотеки до 1 листопада 2013 включно. У конкурсі можуть брати участь учні 9-11 класів, молодь до 21 року. Жанри творів, які можуть подавати учасники: казка, оповідання, новела, уривок (глава) з великого твору (у тому числі віршованого). Об’єм - до 8 сторінок друкованого тексту (шрифт Таймс, кегль 14). Твір повинен включати елементи реального життя і/або історії людства в поєднанні з елементами казки і/або фентезі.
Роботи учасників можуть бути українською та російською мовами, подаються у двох роздрукованих примірниках та у електронному варіанті.

"Оскар" фестивалю "Гоголь-фентезі" - Рудий Панько

Критерії оцінювання: оригінальність творчого задуму, нестандартність композиційного втілення, новизна художніх рішень, яскравість художніх образів, рівень літературного викладення твору.
Творчі роботи з позначкою «На конкурс» до 1 листопада 2013 року надсилаються за адресою: 73000, м.Херсон, вул. Червоностудентська, 21. Ел.адреса: admin@library.ks.ua.
Підготувала 
Оксана Гунько

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.