четвер, 25 квітня 2013 р.

Які книги радить читати кардіолог Олег Мазуренко?


24 квітня у Херсонській обласній бібліотеці відбулось спілкування старшокласників школи № 48 з головним лікарем кардіодиспансера, заслуженим лікарем України Олегом Мазуренком. Зустріч проходила в рамках проекту бібліотеки 17 сторінка нон-стоп. Мета -  викликати інтерес молоді до читання через спілкування з успішними людьми, які діляться своїми враженнями про книги.


Кардіолог Олег Мазуренко радив школярам берегти здоров’я: «Один давній філософ сказав, що здоров’я – це не все, але коли його немає, то все інше ніщо». А ще розповів про свої особисті враження від книг  Валентина Пікуля, який дуже точно описував про службу офіцерів на флоті та землячки Марії Матіос:
-         У мене є подарунковий варіант книги «Солодка Даруся» від автора. Цікава книга, яка отримала шевченківську премію у 2005 році. Книга перекладена, по-моєму, на 17 мов. Події книги відбуваються з 1917 по 55 рік на моїй батьківщині у селі Розтоки. Це автобіографічна книга, в ній знайомі прізвища мені і письменниці. Мова йде про братовбивчу війну, яку до сих пір не вся Україна розуміє, не може знайти примирення. Два роки перечитую книги М.Матіос і дивуюсь їй. Наскільки вона ввібрала в себе ту  атмосферу, я радію за свою землячку. Талановита людина. Радію, що її обрали депутатом від партії Удар. Дуже активна людина, яка допомагає монастирю у Чернівецькій області, дитячому будинку передає свої гонорари, підключає спонсорів.Олег Мазуренко поділився своїми враженнями від Херсонської обласної бібліотеки для дітей, що якби в його дитинстві була можливість відвідувати таку бібліотеку, бо сам він ріс у селі, то він неодмінно скористався б цим: «Хто знає, можливо, я тоді став би якимось професором». Головний кардіолог області згадав, як у дитинстві він читав книги з керосиновою лампою. А зараз  читає Біблію з коментарями, щоб збагнути її.
Олег Мазуренко подарував книгу М.Амосова з особистим автографом відомого лікаря з власної бібліотеки і навів його слова: «Уважаемые пациенты и родственники, не дарите сотрудникам института подарков (подачек),  не спаивайте коллектив, они так же как и вы хотят долго и счастливо жить».  Заслужений лікар України розповів, що досягнення кардіохірургії, які відомі в Україні, започатковані Миколою Амосовим.


Топ 5-ка книг від Олега Мазуренка:
1.       Д.Лондон. Мартін Іден.
2.       Ільф та Петров. 12 стільців.
3.       В.Пікуль. Караван PQ 17, Три возраста Окини-сан.
4.     А.Чехов. Оповідання.
5.       М. Матіос. Солодка Даруся.
Оксана Гунько

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік