пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

Малюкам про Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко казав: "Мене люблять діти, а кого люблять діти, той ще не зовсім поганий чоловік». З великою любов`ю описує Шевченко дітей у своїх віршах: «Я так люблю дітей, що не надивився би на цей відбиток ангела».А чи люблять сучасні діти Тараса Шевченка, чи знають про нього?
Сьогодні сектору періодичних видань Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки випала чудова нагода познайомити учнів 1-4 класів ЗНЗ №2 з життям та творчістю ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ. Захід мав просту, але глибоку назву «Дітям про Шевченка» (торбинка історій). І у біографії Тараса Григоровича дійсно присутньо багато історій: більше сумних, але були й веселі. Першокласники дізналися про складну долю родини Шевченка, про те, що значить бути кріпаком і не мати ніяких прав, про любов малого Тараса до природи, і як наслідок, про його талант до малювання; про те, як втратив батьків та тяжко працював з малечку, а ще захоплювався розповідями діда Івана про козаків та Січ. Одну історію з біографічних сторінок життя Тараса Шевченка дійсно можна назвати чарівною. У Петербурзі молодий Тарас познайомився з художником Іваном Сошенко, який допоміг разом з Карлом Брюловим та Жуковським викупити талановитого юнака з кріпацтва та нарешті стати вільним.


Малеча вперше слухала вірші Шевченка, побувала у справжній художній галереї художника-Шевченка, побачила його картини: пейзажі, автопортрети. І ,наостанок, зіграла у незвичайну лотерею. До чого тут лотерея спитаєте ви? А ось до чого: Шевченко мріяв створити підручники для українських дітей та їх неписьменних батьків. Щоб здобути кошти на видання букварика, Шевченко написав свій портрет та розіграв його у лотерею, а гроші, одержані від продажу, він витратив на видання букваря.

Отож ті діти, котрим пощастило витягнути квиток з надписом «подарунок», отримали приз - книгу, видану обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки.


Ось такі історії, і ми сподіваємось, що читачі нашої бібліотеки вже самі зможуть переповісти їх іншим!


Михайлова Інна,
Завідуюча сектором періодичних видань

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.