понеділок, 22 лютого 2016 р.

Географічний чобіток, або мандрівка у країну піци, пасти, оливок і сонячного настрою )

Реалізуючи ідею студентів ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» «Пройди світ разом з бібліотекою», придбану на Ярмарку «БібліоКре@тив-2015», бібліотекарі відділу естетичного виховання та сектору абонемента разом з вихованцями Херсонського НВК ім.Т.Г. Шевченка на цей раз відправилися у віртуальну подорож однією з найбільш густонаселених країн Європи – Італією.


Спочатку п’ятикласники дізналися, чому цю країну називають «географічним чобітком», який прапор цієї республіки, що означають зірка, зубчасте колесо, гілки оливи та дуба на гербі, скільки областей в Італії, які острови їй належать.

Потім відшуковували на карті та називали географічних сусідів.Побачили, що Італія розкинулася на Апеннінському півострові і 75% території країни покрито горами і височинами. Найвища європейська гора (4807 метрів) знаходиться саме в цій країні. Її італійська назва – Біла гора, більш відома вона як Монблан. Через своє географічне розташування Італія має величезне число вулканів. Найпотужніші виверження сталися на території саме цієї країни – Везувію, Стромболі, Етни.

В Італії багато різноманітних пам’яток старовини і дуже гарні міста. Найбільшою популярністю у туристів користуються міста: Рим, Ватикан, Флоренція, Венеція, Турін.Ось і нас дорога привела до Риму – одного з найстаріших міст світу, столиці Стародавнього Риму і Італії. Побачили Римський Колізей – давній театр, де проходили показові бої гладіаторів – дуже сильних воїнів, які змагалися на арені. Це була улюблена розвага римлян. Колізей використовували 400 років, тепер його руїни відвідують тисячі туристів.

Побували й у інших містах: Ватикані – найменшій країні у світі, Мілані, де познайомилися з відомими італійськими модельєрами, побачили падаючу вежу в Пізі і затримались у Венеції. Там якраз проходив карнавал і ми не могли це пропустити.


Терміново потрібні маски і віяла! Під популярну пісню Адріано Челентано дівчатка виготовляли віяла, а хлопчики в цей час ще раз мандрували Італією.Ось ми і на карнавалі!Але це ще не все. На юних мандрівників чекало знайомство з відомим казкарем Італії – Джанні Родарі. Вони дізналися про дивовижного хлопчика Джельсоміно, побували разом з ним в Країні брехунів.Італійські казкові мандри завели дівчаток та хлопчиків до фруктово-овочевої казки, з героями якої вони добре знайомі. А цікаві, але не всім відомі деталі казки Джанні Родарі «Пригоди Цибуліно» розкрилися під час інтерактивного змагання.

За час одного уроку неможливо пізнати всю країну, навіть поверхнево. Тим більше, що в Італії шедеврів мистецтва на один квадратний кілометр більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Отже, до наступної зустрічі в країні піци, пасти, оливок і сонячного настрою!


Ангеліна Вєтрова
головний бібліотекар відділу естетичного виховання
Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.