четвер, 7 квітня 2016 р.

"ФантФест-2016" завершено! "ФантФест-2017" оголошено!

7 квітня о 13:00 у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося оголошення та святкове нагородження переможців і призерів Третього відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест».

Організаторами конкурсу виступили Міжнародний фестиваль мистецтв «Гоголь-фентезі» та Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки з метою розвитку літературних здібностей дітей та молоді.

Нагадуємо, що конкурс проводився з 1 вересня 2015 по 15 березня 2016. У конкурсі брали участь учні загальноосвітніх шкіл, молодь віком до 21 року. Твори у жанрі фентезі та фантастики були подані учасниками у формах: казка, оповідання, новела, уривок (глава) з повісті чи роману. Цілком реальні історії поєднувались у творах з елементами казки, легенди, фантастичними подіями та істотами.


У конкурсі взяв участь 51 автор-початківець з багатьох міст України, а саме: з Полтави, Харкова, Тернополя, Вінниці, Кіровограду, з Донецької, Одеської та Київської областей, та навіть з м. Магнітогорська (Росія), і звичайно ж – із Херсону та Херсонської області (особливо активними виявились юні автори з Білозерського району та з м. Каховки).


Приємним сюрпризом для учасників цьогорічного «ФантФесту» став приїзд до Херсону постійного учасника журі конкурсу Мирослави Замойської, добре відомої українському читачеві за літературним псевдонімом – Дара Корній, автора кількох надзвичайно популярних романів, створених саме в жанрі фентезі.


Журі конкурсу «ФантФест»:

· Марущак Анатолій Петрович – директор НВО «Скіфія», заслужений журналіст України, голова журі ;

· Звягінцева Надія Дмитрівна – завідуюча відділом бібліотечного прогнозування та інновацій Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, модератор проекту та секретар журі;

· Бардашевська Анна Іванівна – директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, заслужений працівник культури України;

· Кругов Валерій Олександрович – директор міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі імені Рудого Панька»;

· Замойська Мирослава Іванівна - українська письменниця-прозаїк, неодноразовий лауреат премії «Коронація слова»

Журі конкурсу було вражене високим рівнем творів, поданих на конкурс, тож визначило, окрім 6 переможців (І. ІІ та ІІІ місце у двох вікових категоріях) та Гран-прі, також 8 призерів у окремих номінаціях, які під час свята отримали дипломи і призи.

Тож,  нагороди у Номінаціях:

"Філософська спрямованість твору" - Ковальчук Олександр, м. Вінниця;

"Найкраща детективна історія" - Юлія Іюльська, м. Магнітогорськ, Росія;

"Казкові літературні традиції" - Пахомова Ірина, м. Котовськ Одеська область;

"Екологічна спрямованість твору" - Баранчук Артем, м. Кіровоград;

"Вдале гостросюжетне оповідання" - Полторацька Поліна, м. Херсон, гімназія № 3;

"Яскрава візуальна презентація твору" - Ястрєбова Валерія, м. Херсон;

"Гуманістична спрямованість твору"  - Фролова Яна, М. Херсон;

"Найоригінальніший задум твору" - Марія Юдіна, м. Херсон.


За умовами конкурсу, окрім «суддівства» журі, відбувалося ще й голосування за кращий, на думку читачів, конкурсний твір на сайті Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки www.library.kherson.ua.

І ми вже можемо оголосити переможців у номінації "Приз читацьких симпатій":

268 голосів - Валентина Нетребич, м. Херсон 
258 голосів - Щербанюк Діана, м. Каховка
158 голосів - Крохмаль Софія, м. Херсон
157 голосів - Мар'я Кот, м. Комсомольськ Полтавської областіА ось і наші переможці:

ІІІ місце

Надарая Крістина,  Степанівська ЗОШ №17, оповідання  "Країна мрій"

Шелегон Елеонора, м. Херсон, ЗОШ № 50, оповідання "Терміус"ІІ місце

Косянчук Надія, Тернопільська гімназія ім.І.Франка, уривок з твору "Ніколь"

Кураян Каріна,  Херсон, Академічний ліцей ім. О.В.Мішукова, оповідання "Пригоди Мібо"І місце

Софія Матвійчук, Вишнівська ЗОШ Києво-Святошинського району Київської, оповідання "Надія"

 Козак Марія, Велетенська ЗОШ  Білозерського району, казка "Пес та Дельфін"
ГРАН-ПРІ

Мазоренко Марія, м. Харків, оповідання "Моя бабусю, старша моя нене!"Призи конкурсу: статуетка ручної роботи «Рудий Панько» («Гран-прі», авторська робота народної майстрині Ірини Сєргєєвої), книги у жанрі фантастики та фентезі та добірки книжок у жанрі фантастики та фентезі, що були надані спонсором конкурсу директором BEBKO-AUTO ТОВ «Автоплаза-Херсон» Надією Пасько.


Сама церемонія нагородження відбулася у таємничій та піднесеній атмосфері чотирьох стихій - Землі, Води, Повітря та Вогню. Усі вони з'являлися на сцені за викликом свого Повелителя та допомагали ведучій нагороджувати справжніх умільців жанру фентезі та фантастики.А за усим цим дійством за допомогою магічної сили сучасних інформаційних технологій  мала змогу спостерігати володарка Гран-прі - Марія Мазоренко з Харкова.Висловлюємо також щиру подяку за музичний супровід свята Миколі Загродському, лауреатові премій "Гран-Прі" Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, володарю звання "Золотий саксофон України".


На завершення свята відбулась автограф-сесія з Дарою Корній та усі зібралися для спільного фото на пам'ять.1 коментар:

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.