середа, 1 червня 2016 р.

Обласний фестиваль бібліотечних волонтерських бригад

1 червня об 11-00 в актовій залі Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Петра Калнишевського, 2) відбулися показові виступи та церемонія нагородження лауреатів обласного фестивалю бібліотечних волонтерських бригад «KsVolonterFest-2016. Сходинка четверта» - як підсумковий захід четвертого року реалізації обласної бібліотечної акції «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!».Особливої урочистості святу надала участь у ньому матерів-героїнь, яким нещодавно Указом Президента України присвоєне це високе звання. Саме під час свята матерям багатодітних родин вручили нагороди почесні гості свята – Січова Валентина Іванівна, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, та Клюцевський Володимир Іванович, керівник апарату обласної державної адміністрації.До участі у Фестивалі цього року запрошені найактивніші волонтерські бригади із Білозерського, Нововоронцовського та Скадовського районів нашої області.

Ключова тема волонтерських виступів – читання, як захоплююче заняття та складова життєвого успіху.

Фестивалі юних бібліотечних волонтерів в рамках обласної акції на підтримку дитячого читання проводяться щороку у перші дні червня і приурочуються до Міжнародного дня захисту дітей. І кожного року діти-волонтери з різних районів області мають нагоду продемонструвати свою ерудованість, начитаність, артистизм.
Розрахована на п’ять років, акція спрямована на стимулювання дитячого читання з використання ідеї волонтерства: діти-підлітки залучаються до популяризації, реклами читання як цікавого, конкурентоспроможного в епоху телебачення та комп’ютерних ігор заняття для молодших школярів та дошкільників. Адже проблема дефіциту читання дітей та підлітків сьогодні все більш чітко усвідомлюється в суспільстві як фактор, що не тільки негативно позначається на інформаційній грамотності молодого покоління, на його готовності до самостійного оволодіння новими знаннями, навчання протягом усього життя, а й призводить до духовного зубожіння. Важливими аспектами в роботі бібліотечних волонтерів є популяризація нової сучасної української дитячої літератури, участь у різноманітних національно-патріотичних заходах своїх бібліотек.

Під час святкового дійства відбулася також презентація Програми літніх читань «Канікули з книгою - 2016», зокрема ігрових та пізнавально-дозвіллєвих програм, які пропонуватиме своїм відвідувачам протягом усього літа обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки.Продемонструвавши свої здібності на сцені, отримавши в нагороду не лише оплески глядачів, а й дипломи лауреатів фестивалю та книжкові подарунки від організаторів акції, волонтери вирушили до обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, для продовження роботи за програмою фестивалю.
Тут працівники бібліотеки підготували для них захоплюючий пізнавально-пошуковий квест у авторському форматі «Під знаком Чайки: волонтерські пригоди» та цікаву медіа-програму в ігровому просторі «50-зірковий Ігроленд».


Тим часом бібліотечні працівники мали нагоду взяти участь у професійному модулі «ПроЧитання дітям», ознайомитись з виставкою-переглядом альбомів волонтерських бригад із дитячих бібліотек Херсонщини.


Працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки підготували і провели захід за участю дитячих творчих колективів Херсонського державного будинку художньої творчості.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Додайте ваше ім'я та вік