середа, 25 жовтня 2017 р.

«Ігри патріотів Херсонщини»

24 жовтня 2017 року у навчальних закладах міста :
  • Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №55 Херсонської міської ради (Комсомольський район); 
  • Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №28 Херсонської міської ради (Суворовський район);
  • Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №50 Херсонської міської ради (Дніпровський район)
пройшов другий тур щорічного обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини», у якому взяли участь діти-переможці І туру - читачі шкільних бібліотек міста.

Засновниками та організаторами обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» є управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.


Завдання турніру:
  • сприяння патріотичному вихованню учнів;
  • поширення історико-краєзнавчих знань про Херсонську область;
  • формування та розвиток краєзнавчих інформаційних потреб у дітей шкільного віку;
  • активізація використання краєзнавчих фондів та інформаційних ресурсів бібліотек;
  • підвищення рівня особистісного культурного розвитку, компетентності учнів, заохочення їх до систематичного читання.
До участі у турнірі були запрошені учні 4-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів усієї Херсонської області.

І тур проводився з 11 квітня до 30 вересня у публічних бібліотеках, у тому числі спеціалізованих бібліотеках для дітей, а також у бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів сіл, селищ, міст усієї області, зокрема й у шкільних бібліотеках Херсона. Змагання учасників проводились за ігровими картами:

- для учнів 4-5 класів - «У пошуках знайомих незнайомців (тваринний світ Херсонщини)», «Зелене диво Херсонщини (рослинний світ рідного краю)»;

- для учнів 6-7 класів – «Херсонські ерудит-мандри (пам’ятники та пам’ятні місця, топоніміка краю)», «Лицарі Таврійського краю (козацька доба в історії Херсонщини)»;

- для учнів 8-9 класів – «Літературний круїз (письменники Херсонщини)», «Етнічний калейдоскоп Херсонщини», «Мистецька палітра Херсонщини».

Почесним гостем свята у Корабельному районі став Томенко Микола Володимирович, кандидат історичних наук, доктор політичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, лідер Громадського руху “Рідна країна”.  Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та Національна бібліотекаУкраїни для дітей організували й провели всеукраїнські конкурси «Мрії про Україну: дитячий погляд» (2016 рік) та «Творчі канікули» (2017 рік).
До речі, саме зараз,  у жовтні-листопаді 2017 року,  Громадський рух «Рідна країна» разом  з Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей проводить новий  Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!»  Микола Володимирович запросив брати участь у цьому конкурсі херсонських школярів та презентував приз, який отримають усі його учасники - наклейки-світловідбивачі.
В гості до учасників турніру завітали також Лісова Ганна Валеріївна, директор книго-торговельної мережі "Учбова книга", Ільїна Вікторія Миколаївна, завідувач методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради, та Палічев Юрій Федорович, голова міської громадської організації «Болгари Херсона».

За результатами тестування у ІІ турі компетентні журі турніру визначили кращих знавців рідного краю у кожній віковій категорії у всіх трьох районах міста. Переможці, котрі посіли І місця, візьмуть участь у обласному фіналі турніру в листопаді 2017 року.

Ними стали:

у Суворовському районі:
Молодша група 
І – Манило Олександр, учень 5-Б кл. ЗНЗ №45
ІІ – Павленко Поліна, учениця 5-В кл. гімназії №20
ІІІ – Копасов Данило, учень 5-В кл. НВК №56 та  Лучинська Марія, 5МТ, ХТЛМ
    
Середня група
І – Годованюк Михайло, учень7-Б кл. гімназії №20
ІІ – Лупєєва Марія, 7-в кл. ЗНЗ №31
ІІІ – Чернишенко Олег, 7-а кл. ЗНЗ №45 

Старша група
І – Тельнова Олександра, учениця 9-А кл. НВК №15
ІІ – Батура Ірина, 8 кл. ЗНЗ №45
ІІІ – Каплуновський Ярослав, 9-б кл. гімназії №20


у Дніпровському районі:

Молодша група
І - Гілевич Анастасія, учениця 4 кл. ЗНЗ № 13
ІІ - Бабарикін Юрій, учень 4-А кл. ЗНЗ №50
ІІІ - Мельник Наталія, учениця 6-В кл. ЗНЗ №12 

Середня група
І - Федоров Данило, учень 7-Б кл. ЗНЗ № 50
ІІ - Скельсаров Віктор, учень 6-Г кл. ЗНЗ №52
ІІІ - Чорній Дмитро, учень 6-А кл. ЗНЗ № 36
 
Старша група 
І - Горбунова Аеліта, учениця 8 кл. ЗНЗ № 53
ІІ - Кицун Кирил, учень 9 кл. ЗНЗ №52
ІІІ - Строганова Каріна, учениця 8 кл. ЗНЗ № 32


у Корабельному районі:

Молодша група 
І - Коверзнєв Тимур, учень 5-А кл. НВК №51
ІІ - Дереш Михайло, учень 4-Б кл. гімназії №3
ІІІ - Стрельник Олексій, учень 5-А кл. НВК №11
 
Середня група 
І - Смирнов Дмитро, учень 7-А кл. гімназії №3
ІІ - Деменська Поліна, учениця 6-Б кл. ЗНЗ №57
ІІІ - Житняковська Валерія, учениця 6-Б кл. Комишанської школи №26
 
Старша група 
І - Маркова Єлизавета, учениця 8 кл. гімназії №1
ІІ - Данюк Дмитро, учень 9-А кл. гімназії №3
ІІІ - Потапенко Михайло, учень 8 кл. Ліцею ЖЕП


Змагання краєзнавців-ерудитів супроводжувалось виступами творчих колективів шкіл, на базі яких проводились районні змагання на кращого знавця Таврійського краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік