четвер, 25 лютого 2021 р.

«Літературна траєкторія» Лесі Українки

25 лютого учні 5-А класу гімназії № 6 завітали до Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та стали учасниками інтерактивного заходу «Крилате слово – от моя стріла».  Захід, присвячений 150-річчю з дня народження видатної поетеси, відбувся у двох локаціях.

На першій локації його супроводжувала виставка-літературна траєкторія, яка провела дітей маршрутами життя та творчості надзвичайної жінки.

Слухаючи уривки із віршів, п’ятикласники вгадували місто або країну, в якій побувала Леся Українка, та встановлювали на поличках виставки відповідні вказівники.

Розпочала свій життєвий шлях поетка у Новоград-Волинську.  В подальшому траєкторія життя привела Лесю до Києва, де вона знайшла однодумців, які об’єднались у літературний гурт «Плеяда».

Перенесла юних читачів траєкторія й у Крим, до Ялти, де Леся Українка зустріла найсильніше кохання.

Далі траєкторія її долі пролягла до міста Сан-Ремо, в Італії, де письменниця відпочивала та написала 5 поезій.

Дізнавшись, що авторка була зачарована пірамідами та Сфінксом, яким присвятила вірш, діти вгадали екзотичний Єгипет та проклали до нього маршрут. 

Остання зупинка – Грузія. Саме там Леся написала неперевершену «Лісову пісню» і закінчила свій земний шлях.

У другій локації п’ятикласники плели віночок для поетеси і дізнавалися про її родину й дитячі роки. Кожна квітка і рослина у віночку – символічна (барвінок, калина, любисток, безсмертник, незабудка, конвалія, лаврова гілочка тощо) й означає або рису характеру видатної українки, або грань її творчості. Під час інтерактивної розповіді діти здійснили віртуальну мандрівку Лесиними місцями та музеями її пам’яті.Ось такий видався Лесин ювілейний день народження у нашій бібліотеці!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.