середа, 3 березня 2021 р.

Мова звичаїв і традицій народних. Масляна

Кожне свято українського народу має свою мову - словник термінів, набір символів, прикмет, пісень, святкових страв, ритуалів, традицій та звичаїв, які передаються від покоління до покоління.

Надворі вже весна, з приходом якої розпочинається весняний цикл календарних свят та обрядів. Він має особливе значення, адже пов’язаний з найважливішою життєвою справою – закладанням майбутнього врожаю.

Цьогоріч першою у народному календарі ми зустрічаємо Масляну. Для учасників Студії творчого самовираження «Мій світ», учнів 1-а та другокласників гімназії № 20 м. Херсон справжнім відкриттям стала кількість та різноманітність народних назв свята Масляної – Масниця, Сирна неділя, Масляниця, Колодій тощо. Святкують його цілий тиждень перед Великим постом.Діти дізналися, що Масляна має особливі ритуали, головними серед яких є зустріч весни, закликання тепла, вітання пробудження природи.Дівчатка разом закликали весну:

"Благослови, мати!

Весну закликати!

Весну закликати!

Зиму проводжати!"

А потім ще й пісню заспівали про Масляну.


Мова цього свята колоритна, багата на веселі загадки, прислів’я, народні прикмети.

А ще на різноманітні страви, які готують цього тижня – млинці, пироги, вареники з різною начинкою і все поливають сметаною, справжня смакота, що, навіть, коти радіють.

Учасники заходів на згадку виготовили листівку із зображенням головної героїні – Масляної. У кожної творчої дитини вона вийшла гарною, несхожою на інші. 


Тож весело та з смачно будемо зустрічати тебе, Масляно!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.