середа, 28 квітня 2021 р.

Земля загублених надій: екскурс у Чорнобиль

35 років минуло з того дня, коли історія України змінилася незворотно – сталася найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики – Чорнобильська аварія, спричинена руйнуванням  енергоблоку № 4.

Тому 26 квітня увесь світ відзначає День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали. Завдяки їхній мужності та героїзму світ вдалося врятувати від ядерної загрози. Серед них і мешканці Херсонщини.

Співробітники читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели ряд заходів до цієї вікопомної дати.

Старшокласники гімназії № 6 і ЗЗСО №50 здійснили віртуальний екскурс до землі загублених надій – у Чорнобиль. Вони довідалися про причини і наслідки аварії на ЧАЕС, про хід ліквідації й термінову евакуацію населення. Заходи супроводжувалися медіа-матеріалами та історичними хроніками.

Окремий розділ – це «Чорнобиль у літературі». Школярам було представлено розмаїття художніх та науково-популярних книг, присвячених трагедії квітня 1986 р.

Познайомилися вони і з пам’ятником жертвам Чорнобильської катастрофи, який розташовано у парку "Херсонська фортеця", і з меморіальною дошкою у селищі Іванівка, присвяченою уродженцю Херсонщини Віктору Кібенку, одному з перших ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Завершилися екскурсії «до зони» виконанням поезії Ліни Костенко та пронизливим відеокліпом піаніста Євгена Хмари.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.