середа, 23 лютого 2022 р.

Експрес-уроки української

Співробітники читальної зали Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки  провели ряд заходів, приурочених до відзначення Міжнародного дня рідної мови:  «Ти велична і проста» та «Українська легко!».

Восьмикласники із гімназії № 6 і школи № 57 здійснили захоплюючу і пізнавальну мандрівку у світ мовознавства.Спершу вони познайомилися із історією свята. Далі завдяки мапі діалектів і говірок довідалися про мовне розмаїття України. Наприклад, на Закарпатті слово «захцянка» означає «бажання», на Півночі веселики – це журавлі, на Сході косовиця – це жнива, а на Півдні зобува – це взуття. 

Також учні здійснили «Подорож океаном рідної мови», відповідаючи на запитання онлайн-вікторини на платформі LearningApps. 

На кожній станції мовознавчої мандрівки школярі познайомилися із висловлюваннями відомих діячів про нашу рідну українську мову, які закликають вивчати і цінувати мовні багатства нашого народу.

Також завдяки ємкому і наочному відео ми закріпили знання про зміни у правописі.

Бонусне запитання було від мовознавця Олександра Авраменка. Переглядаючи випуск його телепередачі, підлітки дізналися, як же насправді готують каву: варять або заварюють?


Остання зупинка – статистична. Ми розглянули найпоширеніші мови світу та кількість людей-носіїв цієї мови.

Українська - легко! Це реально?

Так, якщо вивчати її за допомогою сучасних медіатехнологій, читати книжки та спілкуватися із її носіями.

І ми це довели під час вищеозначених заходів.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.