середа, 8 квітня 2015 р.

Незвичайна подорож від "Українських бібліотечних авіаліній"

Українські бібліотечні авіалінії нагородили безкоштовним  перельотом усіх учасників конкурсу «Коміксоманія-2015».  Літак вирушив за курсом святкового рейсу навколо світу. Серед пасажирів, які летіли у бізнес-класі, стюардеса Оксана привітала віп-персон, членів поважного журі, які оцінювали конкурсні роботи коміксоманів:
Марченко Леонід Володимирович  – письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України,  голова журі
Стремоусова Оксана Сергіївна – завідуюча відділом обслуговування читачів-учнів 5-9 класів Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, секретар журі;
Верещака Тамара Юріївна – радник начальника управління освіти Херсонської міської ради;
Келєберда Ксенія Борисівна – редактор інтернет-газети «Постфактум»;
Сліпич Павло Анатолійович – директор дизайн-ліцею Управління культури Херсонської міської ради, член Спілки дизайнерів України


Спонсором перельоту виступила Херсонська філія «Приват Банку». Заступник керівника по роботі з бюджетними установами Чечьоткін Володимир Володимирович вручив усім номінантам та переможцям сертифікати на придбання книг у мережі магазинів «Учбова книга» та наголосив, що «ПриватБанк» підтримує читання дітей та підлітків.
На загальноміський конкурс дитячого читання «Книжковий драйв» «Коміксоманія»  було подано 48 робіт з 21 школи. Їхнім завданням було створити комікси на сучасну дитячу українську або зарубіжну книжку видану не раніше 2000 року. До  роботи над коміксами могли залучатися: редактори, консультанти, коректори, автори вступних статей. Другим завданням конкурсантів було: скласти рейтинговий список із 5 кращих сучасних дитячих книг, які можна порекомендувати. Організатори конкурсу Управління освіти Херсонської міської ради та Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки приймали на розгляд роботи учнів 5-8 класів.
Спочатку коміксомани вирушили до Іспанії, батьківщина коміксу, де їх зустрів гід  та провів екскурсію в Барселонському музеї коміксів та ілюстрацій. Далі політ тривав до  Америки, де народився Джорж Мартін, на чию книгу «Ігри престолу» було створено один з кращих конкурсних коміксів. Вже наступною "пасажири" відвідали Англію, але з пересадкою в Україні, Батьківщині Лесі Ворониної, Юхима Чеповецького, Всеволода Нестайка та Леоніда Марченка, на чиї твори діти виконали творчі роботи, які посіли переможні місця:

І місце – Дівущак Катерина, учениця 7-Б класу ЗОШ№52

ІІ місце – Сафонова Катерина та Рассадіна Владислава, учениці 8-Б класу спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №30.

ІІІ місце – Коток Юлія, учениця ЗОШ №21, 6 клас


Для  заохочення дітей до участі у дитячих конкурсах, відзначення найбільш активних читачів та їх творчого відношення до завдання журі визначило також лауреатів у окремих номінаціях:

 «За нестандартний підхід до художнього оформлення» - Жорова Наталія, учениця 5-Б класу ЗОШ №44

«За своєрідну виразність і майстерність малюнків» - Бабарикіна Аліна, учениця 6- А класу CНЗ № 30 та  Фунтіков Марк, учень 6 -Г класу, СНЗ № 30

«За найкращі традиції графічного роману» - Лєбєдєва Маргарита, учениця 8-Г класу СНЗ № 30

«Історія зі смаком, або За оригінальність у розкритті змісту» - Тронець Олександра, учениця 5-А класу ЗНЗ №50

«Симпатія автора» -   Степаненко Дар`я та Ярошик Діана,учениці 7-А класу гімназії №3


Коли настав час пригостити пасажирів обідом, перед ними з'явилося незвичайне меню від гурманів-коміксоманів, які порадили своїм одноліткам:

Топ-3 гарячих страв:
Ø  Джоан Роулінг «Гаррі Поттер»
Ø  Серія ЖВД
Ø  Дмитро Ємець «Таня Гроттер»

Гострі страви
Ø  Джеймс Дешнер «Той, що біжить у лабіринті» (гострий сюжет)
Ø  Крістоффер паоліні «Ерагон»
Ø  Андрій Кокотюха «Таємниця підводного човна»

Солодкі страви Десерт
Ø  Леся Воронина «Нямлик і Балакуча Квіточка»
Ø  Марина та Сергій Дяченки «Крило»
Ø  Марина Павленко «Півтора бажання»

Фірмова страва місцевого шеф-кухаря
Ø  Леонід Марченко «Озеро сміливих»

Коли літак потрапив "у зону турбулентності", пасажири допомогли пілоту подолати неприємності, з легкістю виконавши літературне завдання. З`ясувалося, що кожного разу  неординарні пасажири цього літака забували свої речі. Щоб не передавати їх до бюро знахідок, слід було визначити, з якої країни той чи інший персонаж за мелодією. Таким чином діти визначили, у якій країні проживає літературний герой, а потім вже легко було здогадатися, кому ж належить забута річ. (Іспанія – кінь - Дон Кіхот; Франція – шпага – д`Артаньян; Швеція -  шкарпетка – Пеппі Довгапанчоха; Німеччина – пістоль - Барон Мюнхаузен; Англія -  парасоля -  Мері Поппінс).

Стюардеса разом зі своєю помічницею Марійкою, яка дуже полюбляє комікси, інформували пасажирів під час польоту про історію розвитку коміксів у світі; розповіли і про японську мангу, яка малюється чорно-білою; про комікси у Радянському Союзі, які взагалі не набули популярності, оскільки вважалися дитячою забавою і друкувалися лише у дитячому журналі «Веселые картинки» та у журналі для дорослих «Крокодил»;а також про неймовірні факти з життя коміксів. Чи знаєте ви, що перший номер комікса про Скупермена було придбано минулого року за 1 мільйон доларів, хоча у 1938 р. він коштував 10 центів!
Наостанок стюардеса порадила пасажирам брати комікси до рук під настрій, для розваги. Проте наголосила, що слід читати й повноцінну художню літературу, яка розвиває і вчить життєвим цінностям.
 

Перемогу у конкурсі "Коіксоманія" здобула робота на книжку Лариси Соколової «Сергійкові пригоди», яку авторка написала для своїх дітей. На них же виросли і діти її друзів. Проте шалену популярність Лариса Соколова здобула, коли виклала ці оповідання на сайті Проза Ру. Проста вихователька з дитсадка стала вмить знаменитою. Саме такі твори, наповнені любов`ю, світлом, радістю і мудрістю, мають бути у кожній бібліотеці.
У створенні коміксів дітям допомагали шкільні бібліотекарі, опікуючи їх до кінця. Начальник загального відділу управління освіти Світлана Вікторівна Омельчук запросила до терміналу «Сцена», щоб нагородити подяками тих, хто найкраще організував конкурс Коміксоманія» у школах:
Карпенко Марина Валентинівна (гімназія №3),
Георгієвська Інна Юріївна (№30),
Сілантьєва Ганна Захарівна (№50),
Безручко Ірина Валентинівна (№52),
Ян Людмила Іванівна (№44),
Кухаренко Ганна Миколаївна (№15),
Бутвіловська Ніна Валеріївна (№21).
Наша бібліотека також висловлює свою подяку колегам зі шкіл!


Під час польоту можна було розслабитися і подивитися відео кліпи: виступи дитячого театру «Чудеса» та танцювального колективу «Біоритми», які створили неповторний настрій усім пасажирам. А на музичній станції пролунали чудові пісні у виконанні Аліни Дєордіци, переможниці багатьох міжнародних вокальних конкурсів (Болгарія «Роза мира», Туреччина 2014 та ін.). Саме вона зустрічала  пасажирів літака «Коміксоманія 2015» на Батьківщині в уявному аеропорту піснею «Україна – це я, Україна – це ти!».


Ще фото на Фейсбуці

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.