пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

«Крилате слово» Лесі Українки

Якщо б вона народилась у 21 столітті, її б однозначно назвали дитиною індиго. Маленькою дівчинкою вона вважала себе Жанною Д’арк. Чудово грала на фортепіано і любила малювати. Її стихія – це подорожі. І де б вона не була, в кожній країні розмовляла мовою її народу.


ЇЇ слово, її душа, її думки живуть і сьогодні!
Хто ж вона? Так, це Леся Українка, якій в цьому році ми святкуємо 145 років від дня народження.

Тож, учні ЗНЗ№ 56 стали учасниками театралізованого заходу «Крилате слово – от моя стріла…» - літературна траєкторія Лесі Українки. Що відбувся 24 лютого в приміщенні Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Свято супроводжувала інтерактивна виставка.


Дев’ятикласники вирушили за траєкторією долі цієї надзвичайної жінки, яка розпочалась у місті Новоград-Волинському.

Продовжилась траєкторія в місті Київ, з яким пов’язано багато років Лесиного життя і який став для неї ковтком свіжого повітря. Молода поетка знайшла однодумців – представників літературного гурту «Плеяда».

Перенесла слухачів траєкторія у той край, де Українка знайшла своє найсильніше кохання. Це Крим, який залишив незабутні враження і де спалахнуло кохання до Сергія Мержинського.

Полюбила Леся Італію та привітний італійський народ, тому що, за порадою лікарів,  відпочивала в Сан-Ремо – місто, яке називають «Рів’єрою квітів».

Довгий час письменниця мріяла про Єгипет і траєкторія її долі подарувала такий шанс – три роки поспіль лікувалась в цій загадковій країні.

Зачарувала Лесю Українку Грузія, де вона написала пісню пісень української поезії «Лісову пісню».


Траєкторія її творчості продовжується, тому що вірші допомагають боротись за справедливість, за свободу, за життя!

Також в цей день на захід завітали студенти 1 курсу музичного училища, які стали активними учасниками заходу.Окрасою свята став романс на слова Ліни Костенко «Стояла я і слухала весну» у виконанні студентки 4 курсу Демцьо Яни.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.