середа, 21 березня 2018 р.

Камертон поезії Ліни Костенко: підсумки IV обласного фестивалю

20 березня 2018 року на Херсонщині завершився ІV обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», основне завдання якого полягає в популяризації та презентації творчості нашої сучасниці, поета світового масштабу. 
Заснований у 2015 році як своєрідний подарунок Ліні Василівні до її 85-ліття, ось уже четвертий рік поспіль цей унікальний, єдиний в Україні захід, об'єднує усіх шанувальників українського поетичного слова.
Родзинкою цьогорічного Гала-концерту фестивалю став виступ спеціальних гостей - вокального дуету заслужених артисток України Лесі та Галі Тельнюк. 
Глядачів - учасників і гостей фестивалю - зачарували неперевершені музичні інтерпретації ліричних і філософських творів Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Оксани Забужко, Атени Пашко... 
Дивовижна зустріч з  високою поезією, увиразненою музикою, яку подарували нам сестри Тельнюк, найбільше враження справила, безперечно, на юних лауреатів фестивалю, які мали честь сьогодні виступати в гала-концерті.  
Хто саме отримає запрошення на виступ журі фестивалю визначали цього ж дня – за підсумками виступів на фестивальних майданчиках, облаштованих в Херсонському музичному училищі, Державному будинку художньої творчості та у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки.
Учасники демонстрували виконавську майстерність у чотирьох категоріях: «читці», «вокалісти», «автори» власних віршів за мотивами поезій Ліни Костенко та «художники-ілюстратори» її творів. Непростим було завдання авторитетних професійних журі: з-поміж десятків майстерних виступів, оригінальних авторських робіт обрати кращі.
У підсумку лауреатами-дипломантами ІV обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» стали:
- у категорії "читці":
1 місце - Чудинович Доміан, учень Чорнобаївської санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст. Херсонської обласної ради;
2 місце - Гринчук Роман, учень Комишанської ЗОШ І-ІІІ ст.№26 Херсонської міської ради;
3 місце - Плакун Анастасія, учениця Херсонської ЗОШ І-ІІІ ст. №57. 
Дипломом Фестивалю нагороджено також виступ з літературно-музичною композицією творчого колективу Новотроїцької ЗОШ І-ІІІ ст.№1.
- у категорії "вокалісти":
1 місце - Богінська Ганна, Каховська школа мистецтв;
2 місце - Стогорнюк Аліна, гімназія №3 Херсонської міської ради;
3 місце - Пономарчук Олексій, Каланчацька ЗОШ  І-ІІІ ст. №1.
- у категорії "автори":
1 місце - Луковська Юлія, учениця гімназії№20 Херсонської міської ради;
2 місце - Сорокін Іван, учень Каланчацької ЗОШ  І-ІІІ ст.№1;
3 місце - Юдіна Марія, учениця Навчально-виховного комплексу "Школа гуманітарної праці" Херсонської обласної ради.
- у категорії "художники":
1 місце - Репінська Лада, учениця Великоолександрівської ЗОШ №1
2 місце - Кушнір Уляна, учениця Навчально-виховного комплексу №15 Херсонської міської ради
3 місце - Денисенко Юлія, учениця Нововасильківського навчально-виховного комплексу, Іванівський район
Відзнаку журі за образність та оригінальну техніку виконання отримала також робота Гамаш Лії, вихованки Дитячої школи мистецтв з міста Нова Каховка.
На обласний етап Фестивалю надійшло понад 280 заявок, тож, попри несподівані перешкоди, створені погодою, у фінальному етапі взяли участь півтори сотні учасників – переможці районних та міських етапів, переважна більшість із них – діти й підлітки шкільного віку. Своїми виступами, створеними художніми образами вони довели, що їм не байдуже високе поетичне слово, пронизане любов'ю до України, тривогою за її сьогодення й майбуття, що вони читають і знають сучасну українську поезію. 
Всі учасники обласного фіналу Фестивалю нагороджені дипломами, а бажаючі мали нагоду виступити перед «відкритим мікрофоном» на сценічному майданчику, облаштованому у фойє Палацу молоді і студентів.
Тут же організатори категорії «художники» - Херсонський дизайн-ліцей (його директор Сліпич Павло Анатолійович беззмінно очолює журі категорії "художники") та бібліотека імені Днірової Чайки - розгорнули вернісаж створених учасниками Фестивалю ілюстрацій до творів Ліни Костенко.
Засновники і організатори фестивалю - Департамент культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації, Департамент освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації, а також Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім.Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.