пʼятниця, 1 листопада 2019 р.

Літературна лоція Дніпрової Чайки

1 листопада – день народження Дніпрової Чайки - письменниці, перекладачки, фольклористки,громадської діячки, ім’я якої носить Херсонська обласна бібліотека для дітей. Саме в цей день у книгозбірню завітали студенти вищого професійного училища сервісу та дизайну, щоб відзначити 158 річницю з дня народження письменниці.
Юні гості стали учасниками бібліотечної лоції, яка провела їх шляхами життя та творчості Людмили Василевської-Березіної. У кожному відділі майбутні перукарі виконували завдання та дізнавались цікаві факти про письменницю. У секторі літератури іноземними мовами студенти обирали книги, написані тими мовами, з яких перекладала Дніпрова Чайка, а це французька, польська, шведська, англійська, російська.

У відділі для молодших школярів познайомились із дитинством  маленькою Людмили, яка слухала батькові казки та мріяла стати вчителькою.
В автобіографічних матеріалах Дніпрова Чайка згадувала, що до семи років «уже прочитала багато книжок батькових і почала складати деякі вірші, наслідуючи чомусь індостанських поетів». У читальній залі першокурсники слухали листи та вгадували, від якого митця отримала їх Дніпрова Чайка а ще познайомились із виставкою, на якій представлені твори письменниці, книги про неї та  світлини.

В інтернет-центрі учасники заходу повинні були зіставити події життя та місця, в яких вони відбувались.
Із захопленням переглянули фрагмент вистави, присвяченої унікальній українській письменниці та почули  поезії у прозі, які сміливо можна назвати мистецьким експериментом.

Головний бібліотекар Юлія Чернієнко презентувала  медіа-ресурс «Вітальня Дніпрової Чайки». Наприкінці заходу студенти успішно пройшли тести. Відповіли на 19 запитань із 21. Тож впевнено можна стверджувати, що Дніпрова Чайка живе, вражає, надихає та окрилює сучасників!

Завідуюча відділом обслуговування читачів-учнів 5-9 класів
Вікторія Сломчинська

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.