четвер, 12 листопада 2020 р.

Веб-застосунки для створення інтерактивів до бібліотечних медіа-уроків (частина І)

Сьогоднішній онлайн-тренінг з курсу «Основи медіаосвіти» для працівників бібліотек ЗЗСО м. Херсон був присвячений використанню веб-застосунків, орієнтованих на створення віртуальних дощок або інтерактивних плакатів, що можуть застосовуватися у навчанні для організації групової роботи учнів під час бібліотечних медіа-уроків. 

У ході тренінгу були наведені приклади деяких популярних веб-сервісів, призначених для організації онлайн-дощок, проаналізовані їхні функціональні можливості. Учасники тренінгу мали можливість обрати для практичної роботи один із пропонованих ресурсів.

Сьогодні вибір випав на застосунок Padlet, популярну віртуальну дошку (або ж - онлайн-дошку). Це сервіс, який надає можливість кожному учню розмістити свою роботу, а також користувачі можуть прокоментувати або оцінити роботи інших колег.  При цьому учитель (у нашому випадку - бібліотекар) може розміщувати будь-які навчально-методичні матеріали в електронній формі.

Сервіс Padlet є одним із найпопулярніших онлайн-засобів, адже він безкоштовний, має різні мовні версії (зокрема й українську), простий в освоєнні і не вимагає жодної початкової підготовки. Користувач може скористатися його функціями навіть без реєстрації.

Для прикладу учасники тренінгу створили онлайн виставку-вернісаж «Шалене читання». Перед учасниками стояло завдання презентувати на виставці топову книжку сезону «Осінь-2020» за версією кожного окремого освітнього закладу м. Херсон.

Крім того, окрему увагу під час тренінгу було приділено нейропсихологічним іграм, адже саме вони навчають логічно та креативно мислити,  розвивають пам’ять, координацію, розуміння дзеркального відображення, а головне - у людини формуються стійкі нейронні зв’язки у головному мозку. А ще вони є чудовим варіантом актуалізації уваги на відстані, та можливості виконувати руханку, залишаючись перед екраном, - надзвичайно корисні в умовах дистанційного навчання :).

Зроблено в Padlet

Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.