вівторок, 1 лютого 2022 р.

Німецької навчались і плідно спілкувались

Учасники трьох німецькомовних клубів, що діють у нашій бібліотеці, різні за віком, мають різні професії, навчаються у різних навчальних закладах,  проживають у різних містах нашої країни та навіть за її межами.Усіх поєднує бажання вивчити німецьку мову та познайомитися з культурою німецькомовних країн. Ми радо допомагаємо усім учасникам наших клубів у реалізації бажань та мрій. 


Знайомство із культурою країни починається із читання. Саме читання творів художньої літератури та казок надає можливість дізнатися більше про менталітет жителів країни, мову якої вивчають. На наших недільних засіданнях ми активно знайомимося із класичними та сучасними творами німецькомовної літератури.

Минулої неділі учасники клубу із вивчення німецької для початківців закінчили читати та перекладати  казку «Лускунчик» Теодора Гофмана, під час роботи над якою вони дізналися багато цікавих фактів про традиції святкування Різдва у Німеччині та отримали безліч інформації країнознавчого напрямку, а саме про географію та історію Німеччини.

На засіданнях клубу початківці також вивчають граматику мови за допомогою сучасних пісень та роздаткових матеріалів, які описують повсякденне життя німців та збагачують лексичний запас початківців сучасними мовними конструкціями. 

Клуб «Давайте вчити німецьку разом» починає кожне засідання із нового виду роботи, а саме опису творів живопису. Ми обираємо картину та складаємо до кожної букви німецького алфавіту лексичний ряд із слів, які ми можемо побачити, почути або навіть посмакувати на живописному творі. Такий вид роботи допомагає розвивати пам’ять та асоціативне мислення, що дуже важливо у живому спілкуванні з носіями мови. Поки що ми працюємо із картинами, які малюють талановиті учасники клубів.

Ми вчимося також варіювати різні розмовні конструкції у діалогах побутового характеру.


Наймолодші учасники клубів полюбляють співати та розгадувати кросворди, але ми вже дорослішаємо у вивченні мови та поступово переходимо до читання текстів. 

На даний момент клубівці вивчають тему «Хобі і захоплення» та намагаються вести розмову, використовуючи лексику даної тематики. Аудіо матеріали допомагають дізнатися більше про захоплення дітлахів у Німеччині.  

Бажаємо усім учасникам клубів гарного тижня та приємних вражень від вивчення мови.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Додайте ваше ім'я та вік

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.